Головна
Про нас
Православний буковинський релігійний фонд (попередня назва - Релігійний фонд) — фонд, утворений в Австро-Угорщині цісарем Йосифом II 1782 року зі скасованих ним церковних і монастирських маєтків, що служив на покриття видатків поодиноких релігійних груп: для дотацій єпархіям, катедральним капітулам, для виховання і допомоги кліру. За рахунок цього фонду підтримувався матеріальний рівень духовенства, чернецтва, а також — утримувались монастирі, школи, церкви, духовні установи, такі як «Богословський інститут у Чернівцях» (1824), «Богословський факультет» при Чернівецькому університеті (1875), будувався Свято-Духівський кафедральний собор (1860 р.) в Чернівцях тощо. Православну паству Буковини головним чином утворювали русини та волохи.

Релігійний фонд був під наглядом окремої цісарської ради, яка розподіляла фонди. На західно-українських землях Релігійний фонд існував у Галичині, на Буковині (великі земельні маєтки, що ними відала Православна Митрополича Консисторія у Чернівцях) і Закарпатті. По розвалі Австро-Угорщини Релігійний фонд був поділений між державами (Австрія, Угорщина, Польща, Чехо-Словаччина, Румунія і Югославія) і унормований їхніми конкордатами чи «Modus vivendi» з Апостольською Столицею.

У 2021 році, стараннями священства та мирян Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ, за благословінням митрополита Мелетія, Релігійний фонд було відроджено. Тепер він дістав назву - Православний буковинський релігійний фонд. Основна діяльність фонду, як і раніше, заключається в таких напрямках:

  • утримання та побудова храмів, духовних установ;
  • підтримка духовенства та чернецтва;
  • опіка лікарень та тюрем;
  • допомога соціально незахищеним верствам населення, та ін.
Інформація про суму, терміни реалізації проекту та перерахування коштів на БФ «Буковинський православный релігійний фонд»
Сума благодійного збору на конкретний проект та термін реалізації проекту вказуються на сторінці проекту, ознайомитися з якою можна клікнувши на назву або на картинку проекту.

Якщо протягом терміну, встановленого на сайті БФ «Буковинський православный релігійний фонд» для збору благодійних пожертв на Проект/Програму, не зібрано 100% необхідної суми, Загальні збори учасників БФ «Буковинський православный релігійний фонд» може ухвалити рішення щодо припинення збору коштів на цей Проект. У разі ухвалення такого рішення БФ «Буковинський православный релігійний фонд» інформує про це Благодійників Проекту/Програми шляхом публікації відповідної інформації на сайті БФ «Буковинський православный релігійний фонд».

Протягом 14 календарних днів з дати вищезазначеної публікації Благодійник, який надавав БФ «Буковинський православный релігійний фонд» свої персональні дані, на власний розсуд може надіслати свою благодійну пожертву на будь-який інший Проект/Програму БФ «Буковинський православный релігійний фонд».


У разі, якщо Благодійник (у тому числі анонімний) не повідомив БФ «Буковинський православный релігійний фонд» про своє рішення протягом 14 календарних днів з моменту публікації інформації про припинення збору коштів, благодійні пожертвування перенаправляються на інший Проект/Програму за рішенням Загальних зборів учасників БФ «Буковинський православный релігійний фонд».

У разі, коли благодійні пожертвування на Проект/Програму зібрані та Проекту/Програмі надано статус «Завершено», всі наступні пожертвування Благодійників, які продовжують надходити, надсилаються на статутну діяльність БФ «Буковинський православный релігійний фонд» для подальшого використання в інших проектах/Програмах БФ «Буковинський православный релігійний фонд».


Сума пожертвування поверненню не підлягає.
На що необхідні кошти

  1. Золота бляха на купола 71000 грн
  2. Біла бляха на купола 5600 грн
  3. Покрівля даху 173765,09 грн
  4. Елетрика 36966,37 грн
  5. Опалення 338000 грн

Всього: 625331,46 грн